UNDERTALE CRACKLEME


 
Merhaba,

Understale… Kendisi 2015 senesinde Toby Fox

tarafından tasarlanılan çok cüzi bir fiyatta sunulan bilgisayar oyunu. RPG oyunlara saygım sonsuz fakat her zaman onların üstünde değişiklik yapmayı seviyorum. 🙂

Evet, Undertale. Bir yakınımla çok fazla kaptırdık kendimizi ve sonucu hüsran oldu. Oyunu crackledik. Oyunda Sans isimli iskelet karakteriyle dövüşmeyi amaç edinmişken ve kötü sonla bitirmeyi niyetlenmişken sonucunun hile ile bitmesi elbette üzücü.

Öncelikle Windowsta, tuşlardan WIN+R tıklayın ardından da çıkan çalıştır yerine: “APPDATA” yazın ve dizine girin.

Sizi karşılayacak ekranda “LOCAL” Klasörüne tıklayın ve UNDERTALE isimli klasöre girin. Burada sizi bir kaç dosya karşılayacak.

Şimdi şunu belirtmekte fayda var, bende bulunan file0, file8 veya file9 item dosyalarıdır. Oyun içinde ki yaptığınız seviyelerinizi, aldığınız kekleri vs  tutmaya yaramakta. “Inı” uzantılı dosya ise bölüm kayıt dosyasıdır.

Hangi karaktere ne kadar seviye, can, kill, item vb şey gerekiyorsa gerekli ayarlama ve düzenlemeleri yapmanız durumunda oyun sizi istediğiniz bölümden başlatacaktır.

Ancak sizin bu tasarımda ki değişiklikleri benim ilk zaman yaptığımda olduğu gibi birer birer girmek yerine, bunu otomtatikleştiren bir adres var.

https://crumblingstatue.github.io/FloweysTimeMachine/

Bu adreste, sisteminizde bulunan dosyaları ilgili dizinlere seçerek istediğiniz ayarlamaları yapmaktasınız.

Ekranda ki üst kısımda ki yerde, Combobox olarak nitelendirilen yerden oyunda hangi kısımdan başlamak istediğinizi seçtikten sonra hemen yanında ki “load” butonuna basın.
Program sizin değiştireceğiniz dosyalar için otomatik hazırlamakta. Sonrasında ise “undertale.ini” kısmı var. Burada ki “Gözat…” butonuna basarak UNDERTALE kayıtlarının bulunduğu;
Appdata -> Local -> UNDERTALE
yolunu izleyerek, “.ini” uzantılı dosyası seçiyoruz. Ve “Load” tuşuna basarak istediğimiz kısmı kaydediyoruz. “Save” tuşuna basarak dosyayı yine aynı dizine yapıştırın. Ve dosyaları değiştirin.
Artık Sans ile dövüşmek mi istersiniz ne istersiniz bilemem 🙂

SAVE DATA isimli kısımda ise itemlerinizi ayaralyacağınız kısımdır. Burada da aynı şekilde çalışma gösteriyoruz.
“file0” dosyasını seçerek ekran da görüldüğü ayarlar yapılıp kaydedilip yeniden yeni kayıtlı dosyayı ilgili dizine atarak işlemi tamamlıyoruz.

İstediğiniz itemleri toplamakta özgürsünüz. İyi eğleneceler.

3 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *